Grafik Tasarımda 2021 trendleri.

3D TASARIM

2021 grafik tasarım trendlerinin başını görsel ve videolarında çok daha fazla 3D tasarımlar çekiyor.
2021’de3D tasarımlar ile web sitenizin ziyaretçi ivmesini arttırabilir ve hemen çıkma oranını ciddi şekilde azaltabilirsiniz.

EMOJİ TASARIMI

2021 grafik tasarım trendleri, emojilerin giderek daha yaratıcı olacağı ve yaratıcı kullanım alanlarının artacağı yönünde. Şimdiden 2021 için yeni emojiler yaratabilir ve bu emojileri tasarımlarınıza nasıl dahil edebileceğiniz üzerine fikir yürütmeye başlayabilirsiniz. O zaman smile.

DOĞADAN İLHAM ALAN TASARIM

2020 boyunca tüm dünyada etkili olan pandemi süreci doğaya olan özlemimizi daha da arttırdı. Evlerde geçirdiğimiz vakitler doğaya ne kadar bağlı olduğumuzu bir kez daha anladık. Geçirdiğimiz bu aylar biraz daha devam edeceği için doğa esintili tasarımları bu yıl oldukça göreceğiz. 2021 grafik tasarım trendleri2021 yılında da doğadan ilham alan tasarımlar popülerliğini arttırmaya devam edecek.

Altın Tasarım

Altın ve gümüş tonları yapıları gereği hem minimalist hem de gösterişli tasarımlarla eşsiz uyum sağlıyor. Bu güzel etki 2021 yılındahayatımızdaki yerini daha da arttıracak. Bu yıl anlatmak istediklerimiz parıl parıl parlayacak gibi duruyor.

image on

TİPOGRAFİ TASARIMI

Metinler ve harflerde hizalama takıntınız varsa bunu şimdiden aşmaya çalışsanız iyi olur. Çünkü 2021 grafik tasarım trendlerinde hizalama kuralı esneyebilir, harfler ve kelimelerin sırası karışabilir. Ancak bu karışıklık göz yormayacak ve bu tasarımlarda seçilen renkler birbirini tamamlayacak.

DÜZ SİMGELER VE RENKLER

2020 yılının mental olarak ne kadar zor geçtiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle 2021 grafik tasarım trendlerinde en çok dikkat çeken noktalardan biri renkler!Dikkat çekmek isteyen markaların klasik siyah beyaz efektleri tercih ettikleri bir yıl olabilir! Siyah beyaz çok romantik geldiyse ana iki renk üzerinden ilerleyen tasarımlar göze çarpabilir. Ama nostalji her zaman güzeldir Çünkü klasik siyah beyaz efekti, yumuşak, şık ve aslında oldukça iddialı!

BASİT VERİ GÖRSELLEŞTİRMELERİ

Tipografide ne kadar naif renkler üzerinden bir dağınıklık tahmini olsa da 2021’de verilerin yer aldığı tasarımlara basitlik hakim olacak. Yani karmaşık verilerin olduğu ve hedef kitlenin anlamakta güçlük çektiği tasarımlarla vedalaşabilirsiniz! Bir ürününüz var, bir mesajınız var ve kullanıcıya/hedef kitleye hemen ulaşmasını istiyorsunuz. O zaman 2021 grafik tasarım trendleriiçindeki ilk adım: Minimallik.

GRAFİK TASARIMDA VİNTAGE EFEKTLER

Eski tarz efektler, renkler ve stilizasyon, 2021’de tasarımları büyük ölçüde etkileyecek. Nostalji duygusu uyandıran ikonları ve fotoğrafları tasarımlara dahil etmek bizce de harika bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir